گرمایش از کف الکتریکی

سیستم گرمایش از کف برقی (الکتریکی )، نسل جدیدی از گرمایش هوشمند می باشد که گرما را به صورت تابشی و قابل تنظیم ، به صورت بسیار کارآمد عرضه می نماید.این سیستم قابل تنظیم توسط کاربر بوده و امکان قطع  و وصل حتی از فواصل چند صد کیلومتری را دارد.

استفاده از سنسورهای دقیق و ترموستات باعث کاهش مصرف انرژی شده و می تواند پس از رسیدن به دمای ایده آل با کمترین میزان مصرف انرژی سطح را در دمای مورد نظر نگهداری نماید.

بازه عملکرد سیستم گرمایش الکتریکی

از کابل های حرارتی می توان در موارد زیر استفاده کرد:

۱-     گرمایش در سطوح داخلی ساختمان

۲-     ذوب برف و یخ بر روی سطوح خارجی ساختمان

۳-     جلوگیری از یخ زدگی آبراه، ناودان و بام

۴-     جلوگیری از انجماد و ترکیدگی لوله ها و مخازن

گرمایش در سطوح داخلی ساختمان

گرمایش از کف الکتریکی در داخل ساختمان با دوهدف و رویه خاص مورد استفاده قرار می گیرد.

الف: ایجاد سطح گرم با هدف ارتقای آسایش

دربسیاری از ساختمان های مدرن و جدید که از سیستم های گرمایشی همچون هواساز، شوفاز و… استفاده می کنند، با وجود دمای  ایده آل، سرمای کف اتاق ها قابل چشم پوشی نیست. راه حل مناسب جهت فراهم آوردن آسایش ساکنین ایجاد گرمایش در کف می باشد.

در سیستم گرمایش از کف الکتریکی زمان  گرم شدن کف بسیار پایین می باشد ( بین ۳ تا ۷ دقیقه) البته زمـان گرم شدن نسبت مستقیم با جنس پوشش نهایی کف و ضخامت ملات استفاده شده در زیر آن دارد. در حالیکه این زمان در سیستم های گرمایش مکانیکی از قبیل لوله آب گرم تا ۲ ساعت قابل تغییر می باشد.

ب: ایجاد گرمایش در کف ساختمان با هدف گرم کردن محیط

در بسیاری از مناطق که امکان استفاده از سوخت های فسیلی همچون گاز، نفت یا گازوئیل وجود ندارد ( به دلیل عدم وجود زیر ساخت ها و یا به دلیل مشکلاتی در انتقال و نگهداری اینگونه سوخت ها خصوصا در فصل سرما) بهترین گـزینه استفاده از سیستم گـرمایش از کف برقی می باشد. این سیستم علاوه برنگهداری دمای کف منزل در دمای ایده آل می تواند با توجه به تابشی بودن سیستم، محیط زندگی را نیز گرم و مطلوب سازد.

در این روش گرمایش  استفاده از پنجره های دو جداره و عایق مناسب در دیوارها و سقف می تواند به طرز چشمگیری مانع اتلاف گرما شده و محیط با کمترین میزان مصرف انرژی ، به فضایی ایده آل برای زندگی تبدیل خواهد شد.